Rodzinne wakacje w górach. Gdzie warto wyjechać, gdzie nocować i z jakich atrakcji korzystać?

Obmyślasz urlop z dziećmi w górach? W naszym kraju nie brakuje atrakcyjnych miejsc, a jeżeli chodzi o urlop z najmłodszymi, warto wziąć pod uwagę położony w Górach Orlickich Zieleniec.

Góry – przyciągają latem i zimą

Wyjazd w góry może stać się wyśmienitym pomysłem nie tylko w czasie ferii zimowych. Pomimo iż hotel przy stoku, to doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów sportów zimowych, to w porze letniej w górskich kurortach również nie brakuje sposobów na spędzenie czasu. Wyśmienitym tego dowodem jest kurort górski Zieleniec. Piękna okolica tej części miejscowości Dusznik-Zdroju zapewnia miejsce mnogim formom ciekawego urlopu.

Nocleg z brzdącami

Organizując wyjazd w góry z całą rodziną, warto skrupulatnie rozważyć wybór kurortu, w jakim dokonamy zakwaterowania. W okresie letnim nic nie równa się miłej kąpieli, wobec czego warto celować w hotele z basenem. Wodne zabawy będą źródłem niezwykłej radości dzieci i rodziców.

Po dynamicznym dniu przyda się nieco odprężenia. Znakomitym wyjściem będzie zatem relaksujący masaż lub wizyta w saunie. W związku z tym doskonałą decyzją może okazać się więc hotel SPA. Aby mieć jednak możliwość nacieszyć się czasem tylko dla siebie, zwracaj uwagę na miejsca zapewniające pomoc, którą jest animator dla dzieci.

Atrakcje w górach

Tereny wokół Dusznik-Zdroju dopomagają aktywnym formom wykorzystania urlopu, tak długim przechadzkom po górskich stokach, jak i wycieczkom bicyklem. Idealną bazą startową będzie właśnie Zieleniec. Atrakcje dla dzieci są czymś, czego na pewno tu nie zabraknie. Wśród nich znajduje się Zieleniec Summer Park, który bezwzględnie powinna zaliczyć każda familia z maluchami, planująca wypoczynek blisko Dusznik-Zdroju.

W letnim parku można cieszyć się z wielu ciekawych aktywności, przykładowo zjeżdżania na nartach po trawiastym stoku lub z quadów. Natomiast po całym dniu zabawy dobrze będzie udać się na miejscową ucztę, którą zapewni restauracja dolnośląska. Restauracji, w których można zachwycić się smakiem też w Zieleńcu jest mnóstwo.

Zobacz jak wyjątkową przygodą mogą okazać się rodzinne wakacje w górskich kurortach.