Sztuka wykańczania wnętrz

W dużej ilości nowoczesnych galeriach już samo zaaranżowanie można nazywać dziełem sztuki. Ściany wymalowane w interesujące wzory, słupy o nietuzinkowych fasonach, kolaż na posadzce. Idzie uznać, że każdy detal został skonstruowany przez artystę. Jednak kto pozwoliłby przewiercać „eksponat”? Gdzie wobec tego tkwi zagadka? W biegłej załodze remontowej z fachowym wyposażeniem. Zdziwienie? Już rozjaśniam.

Galeria to właściwie nieruchomość. I tak jak pozostałe domaga się należytego wykończenia. Epoka rękodzieła już dawno minęły. Obecnie prace wykończeniowe mają być sprawne i długotrwałe. I naturalnie schludne. Pokrycie powierzchni ścian kolorem przez załogę, posiadającą kompresor dwutłokowy jest prędkie. Ponadto przystosowane do podłoża i dające atrakcyjny rezultat na długi czas. Mało tego roboty nie hamuje niedobór oświetlenia. Nowatorska lampa budowlana, skonstruowana z wykorzystaniem technologii diod ledowych, doskonale oświetla wszelkie pomieszczenie.

Nie da się nie dostrzec, że na wnętrzach dzisiejszych galerii nierzadko występują wzory geometryczne. Gładkie linie, nawet najbardziej wprawionemu artyście, zabrałyby wiele czasu. Natomiast ekipie remontowej ”pomaga” oklejarka do taśmy. Poprawnie i sprawnie wydziela granice określonych barw, a przy tym zabezpiecza okalające powierzchnie. Dokładając przy tym trwały tynk sylikonowy natryskowy dostajemy naraz atrakcyjny i trwały rezultat.

Jednak czymże byłaby modernistyczna galeria bez finezyjnych ornamentów? Rzecz jasna można wykorzystać siedziska czy kwiaty, jednak jest to mniej wygodne aniżeli trwały element. W tych czasach bez problemu można namierzyć ekipę budowlaną, jaka tego typu elementy skonstruuje. Puszczony w ruch nóż do styropianu dotnie każdy kształt, jaki można osadzić na ścianie czy pod stropem. Do postawienia finezyjnej ścianki działowej lub słupa wystarczy dobre lepiszcze, przykładowo zaprawa m10. Wariantów istnieje naprawdę bezlik.

Można powiedzieć, że obecna budowlanka to również sztuka. Wspierana adekwatnym wyposażeniem i erudycją. Każdy rozważny właściciel galerii to wie, przez co galerie mają możliwość płynnie funkcjonować przez długi czas. Co fascynujące – taką ekipę można zaprosić także do mieszkania i wykreować swoją niewielką galerię.