Gdzie naładować baterie jesienią?

Obniżenie energii do wypełniania obowiązków jest jednym z coraz częściej zauważalnych procesów pośród ludzi na etacie. Najintensywniej w czasie jesiennym, gdy na zewnątrz jest coraz to nagminniej ponuro i prędzej zapada zmrok, wskutek czego mamy mniej dostępu do dziennego światła – jesteśmy skłonni do obniżonego humoru. Co robić by temu przeciwdziałać?

Jest sporo technik aby utrzymać całkiem niezły humor a co za tym idzie i zapał do pracy. Pośród nich warto wymienić medytację, sporty, zajmowanie się angażującym hobby. Jednak najciekawszą z czynności jest wyjazd do miejsc, gdzie naturalnego światła jest znacznie więcej i można podładować energię.

Gdzie najchętniej wybierają się nasi rodacy w czasie jesiennym?

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych regionów jest Malta. Wiecie że to w sumie trzy wyspy, a ta największa nosi tą właśnie nazwę? Pomimo tego, że łączna powierzchnia wysp nie jest duża, jest na nich dużo zakątków wartych zobaczenia. Nie licząc malowniczych plaż, warto zaglądnąć również do małych miasteczek, jakie zachęcają widokami, ciasnymi uliczkami, przepiękną architekturą, jak również zabytkami. Rekomendujemy także zajrzeć do tamtejszych restauracji. Kuchnia maltańska to połączenie napływowych kultur m. in Anglii i Włoch, choć mieszkańcy Malty mają również swoje specjały. Pośród nich m. in. makaron z mięsem z królika!

Drugim wartym rozważania rejonem jest Cypr. Tam słońce jest obecne prawie cały rok! Czy możecie wymarzyć sobie ciekawsze miejsce na spędzenie urlopu? Nie ważne, czy zdecydujecie się na wyjazd jesienią czy w styczniu, miejsce to oferuje ładną pogodę a przy okazji wiele cudnych zakątków do zwiedzenia. Miłośnicy wylegiwania się na plaży – z pewnością wybiorą swoje własne miejsce dla siebie. Jednakże Cypr to znacznie więcej niż plaża i morze. Są to jednocześnie Parki Narodowe, liczne zabytki i kapitalne otoczenie dla miłujących sporty wodne.

Absolutnym hitem w tym temacie są Kanary. To kolejne rejony gdzie świetna pogoda panuje cały rok. Do archipelagu należy np. Teneryfa, szczególnie ją rekomendujemy. Zobaczymy tam równie dobrze Atlantyk, jak i tereny górzyste. Najwyższą górą na Teneryfie jest masyw wulkanu Teide. Wyspa ta jest specyficzna z tego powodu, że choć niewielkich rozmiarów, znajdziemy tu 2 zupełnie odmienne strefy krajobrazowe. Z jednej strony wyspa jest obfita w zieleń, z drugiej ma charakter dużo bardziej pustynny. Polecamy zwiedzić jedną i drugą.

Bez względu na to jaki kierunek wybierzecie na jesienny wyjazd – istotne jest to, aby choć na kilka chwil uciec od zwykłej codziennej rzeczywistości, pobyć w ciepłym miejscu i uzupełnić baterie na dalszą część roku.