Dlaczego warto zamieszkać w Hiszpanii?

Najważniejsze: klimat

Pomimo tego, że klimat się ociepla – i w Polsce odczuwamy coraz wyższe temperatury rokrocznie, jednakże dni, kiedy jest na prawdę gorąco, wciąż jest nie tak dużo. Realnie to jedynie 2 miesiące gdy mamy możliwość cieszyć się dobrą wakacyjną aurą. Spora część roku przypada w czasie mroźnym albo ponurym. A przede wszystkim bardzo krótkie dni.

W Hiszpanii średnia temp. na przestrzeni roku to 20 stopni. W najchłodniejszym czasie – od grudnia do lutego średnia temp. to od 11 do 12 stopni! W tym samym czasie woda w morzu osiąga średnio 19 stopni, gdy bierzemy pod uwagę równocześnie wakacyjne jak i chłodne dni.

Odległość do morza

Pomimo tego, że mamy morze Bałtyckie – to podobnie – woda w morzu jest najczęściej chłodna – a aura w okolicach nadmorskich bardzo kapryśna. Ciężko jest zorganizować wakacje, tak by mieć gwarancję korzystania z kąpieli i opalania.

Ceny nieruchomości

Obecnie mieszkania w Hiszpanii są w bardzo przyjemnych kwotach. Można je nabyć za ceny porównywalne do tych polskich. Przykładowo – lokum z rynku wtórnego o powierzchni około 40 metrów – z loggią, w mieście Torrevieja – z miejską plażą  - da się kupić za sześćdziesiąt tysięcy, a np. za osiemdziesiąt tysięcy Euro – lokum 80 - metrowe wraz z basenem!

Podróże

Pomimo tego, że w Polsce posiadamy wiele cudnych rejonów, do których wartałoby się wybrać, niepodważalnym atutem przemawiającym za Hiszpanią jest bliskość egzotycznych wysp takich jak  - Ibiza, Gran Canaria, czy Teneryfa – czyli super wakacje w zasięgu ręki.

Praca na odległość daje nam możliwość dziś spróbowanie życia w przeróżnych zakątkach na kuli ziemskiej. Świat stał się tak niewielki jak nigdy do tej pory. I choć corona wyrządziła bez dwóch zdań spore minusy – dała nam też dobre zmiany w postaci zatrudnienia czy spotkań przez internet. Zatem korzystajmy z tego i jedźmy zobaczyć kawałek globu!