Nowy wymiar hotelarstwa

Dynamicznie dokonujący się rozwój nowych technologii dostarcza ludziom pełną gamę rozwiązań w wielu sferach życia. Przekształcenia nie omijają też sektora turystycznego. Właściciele obiektów hotelowych muszą celować w innowacje, aby zachować silną pozycję. Co powiesz na nocowanie w kapsule?
Nowe rozwiązania w hotelarstwie
Choć wielu osobom kabiny do spania, zamiast tradycyjnego pokoju mogą jawić się jako fantazyjna wizja, to takie opcje są coraz bardziej popularne. Osób gotowych do skorzystania z takiej opcji jest wiele. Jeśli interesuje Cię hotel kapsułowy w Polsce, można tego typu obiekt odwiedzić w różnych miastach kraju. Naczelną koncepcją jaka przyświeca temu rozwiązaniu, jest oszczędne zaaranżowanie dostępnej przestrzeni.
Obiekt kapsułowy. Co to takiego?
Objaśnijmy zatem, co dokładnie należy rozumieć przez hotele kapsułowe. Są to punkty noclegowe, w których standardowy pokój zastąpiony jest zamkniętymi kapsułami. Z reguły mieści się tam jedynie łóżko, ewentualnie radio oraz odbiornik telewizyjny. Taka koncepcja zrodziła się w Japonii. W państwie tym pierwszy tego rodzaju hotel założono pod koniec lat 70. XX wieku. Obecnie idea ta adaptowana jest w wielu państwach na świecie, w tym w Polsce.
Poszczególne hotele kapsułowe cechują się różnym standardem oraz udogodnieniami oferowanymi w obiekcie. Ściany kapsuł wykonuje się z różnych surowców, w tym z drewna, tworzyw sztucznych, a nawet mogą być metalowe. Rzeczy osobiste można natomiast zostawić w przeznaczonych do tego celu szafkach bądź skrytkach.
Ile trzeba zapłacić za noc w kapsule?
Z pewnością wiele podróżnych zastanawia się, jak kształtują się ceny hoteli kapsułowych. Choć tworzą one nowoczesną alternatywę, to koszt tego rodzaju noclegu nie zawsze jest wygórowany. W Warszawie działają na przykład obiekty, w których kabiny noclegowe można wynająć w cenie zaczynającej się od ok. 50 zł za noc.
Trzeba jednak dodać, że cena za noc w zlokalizowanym na terenie Japonii obiekcie tego typu może okazać się o wiele wyższa. Zwłaszcza w przypadku tematycznych obiektów z kapsułami. Szeroka grupa tego typu obiektów działa chociażby w Tokio.