Kolarskie podróże koleją to rewelacyjny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu!

Wakacje to świetna okazja na rowerowe wyprawy. Ci, którzy uwielbiają krajoznawcze wyprawy, powinni udać się w różne interesujące miejsca, przemierzając trasy pociągiem. Takie rowerowe podróże cieszą się rosnącą powszechnością.

Znajdź interesujące miejsce i ruszaj w drogę!

Wycieczka kolarska to wspaniały plan na weekendowy wypad. Dzięki temu, że dopuszcza się przewóz roweru w pociągu, możesz obmyślić bardzo interesującą trasę. To fantastyczna propozycja dla osób, które cenią sobie czynny wypoczynek. Taką wycieczkę można dopasować do indywidualnych umiejętności, samemu wybierając, jaki odcinek trasy będzie przemierzona pociągiem, a jaka na rowerze.

Poznaj ciekawe miejsca w swoim regionie

Rowerowa wycieczka koleją, to wspaniała sposobność, aby poznać regionalne zabytki. Szerokie grono osób nie ma świadomości, jak wiele wartych uwagi zabytków znajduje się całkiem blisko ich domu. Wystarczy nabyć bilety regionalne na przejazd kolejowy i udać się w drogę. W zależności od indywidualnych posiadanych nakładów czasowych można też zabrać w plecak najpotrzebniejsze rzeczy i zaplanować wyprawę z noclegiem.

Ci, którzy muszą mieć zaplanowany najmniejszy nawet szczegół, powinni sprawdzić przyjazdy pociągów z wybranych miejsc i precyzyjnie planować całą trasę. Na rowerze można pokonywać te części trasy, gdzie nie dociera kolej. Jeżeli planujemy dość długą trasę, warto mieć podczas drogi aktualną mapę. Pełną wrażeń przygodą może być też spontaniczny wypad.

Spontaniczne wycieczki są najlepsze!

Dobrym pomysłem może okazać się wracanie pociągiem z kolarskiej eskapady. Zwłaszcza w przypadku nieplanowanych wypadów, gdy zaskoczy nas dość późna pora. Bilety za przejazd można nabyć u kierownika składu, aczkolwiek wymagana jest wtedy dodatkowa opłata za wydanie biletu w pociągu.

Nie trzeba tworzyć precyzyjnie obmyślonej trasy wycieczki, ponieważ wyszukiwanie połączeń kolejowych możliwe jest o każdej porze, z każdego punktu. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do Internetu.

Jeżeli nie wiesz jak spożytkować resztę wakacji, a preferujesz sportowy wypoczynek, taka kolarska wycieczka pociągiem będzie strzałem w dziesiątkę!