Wyjazd pociągiem na polskie festiwale! Czyli wakacyjne spotkania kulturalne, na które warto się wybrać!

Z całą pewnością każdy z nas chociaż jeden raz zasmakował muzycznych festiwali, przez które każde lato stawało się o wiele lepsze i szalone! Ponieważ lato ruszyło pełną parą, musimy powiedzieć Wam gdzie, z całą pewnością powinniście wypuścić się ze swoimi znajomymi, jak również rodziną. Każda ciekawa przygoda musi mieć początek na stacji kolejowej! Uważajcie jednak aby nie przegapić pociagu - aby mieć pewność, że dojedziecie na wyznaczone wydarzenie wakacyjne, koniecznie zerknijcie na sieciowy rozkład jazdy pociągów - patrz: aplikacja Portal Pasażera. Jeśli zatem w Waszej głowie pojawi się myśl „Gdzie jest mój pociąg?”, gwarantujemy, że wykaz połączeń posłuży Wam pomocą!

Sprawdź na stronie przewoźnika: czy można kupić bilet w pociągu u konduktora?

Mówiąc o muzycznych imprezach, nie sposób zapomnieć o jednej z najpopularniejszych imprez, a mianowicie o Open'er Festival! Ta niesamowita inicjatywa organizowana jest co roku w nad morzem i integruje na jednej przestrzeni rzesze ludzi z całego kraju! Warto powiedzieć, że Open'er to impreza podczas której każdy znajdzie swój ukochany gatunek muzyczny! Ponieważ to dokładnie tam zjawiają się najznamienitsze zespoły i wokaliści z różnych krajów, sieć PKP zapewnia szybki dojazd z niemalże wszystkich dworców w naszym kraju, m.in. z dworca PKP Legnica bądź też z dworca PKP Wałbrzych Główny.

Kolejnym miejscem na muzycznej mapie wakacyjnej, bez wątpienia powinien być Kraków - to dokładnie tam organizowany jest szczególnie znany Kraków Live Festival. Organizatorzy imprezy, tak jak w przypadku poprzednich wydarzeń kulturowych, z roku na rok dbają o to, aby każdy miłośnik muzyki mógł się fantastycznie bawić - usłyszymy tam ogromna ilość gatunków muzycznych, poczynając od rocka, przez pop, aż po rap czy też hip-hop!

Szczególnie kultowym już eventem jest impreza w Jarocinie. Sprawdzając rozkład jazdy pociągów, bez wątpienia znajdziesz kurs w to imprezowe centrum! Wszelkie najpopularniejsze polskie zespoły w tym samym miejscu, na tej samej scenie! Podobnie jak w przypadku powyżej wymienionych imprez, masz możliwość zdecydować się na zarówno karnet na jeden dzień, jak i kilkudniowy karnet!